Duyurular Seminer ve Eğitimler

”ZOR ZAMANLARDA EBEVEYNLİK” EĞİTİMİ

(Ocak 2018)

Yıllardır gerek yurtiçinde gerekse yurtdışında annelere yönelik vermiş olduğumuz “Zor Zamanlarda Ebeveynlik” adlı eğitim programımızı yeniden, yeni ofisimizde başlatıyoruz. Yüzlerce ailenin memnun olarak istifâde ettiği eğitim programımızda cevaplarını bulabileceğiniz bâzı maddeler şunlardır:

  • Çocuğumla huzurlu ve sağlıklı bir iletişim nasıl kurarım?
  • Çocuğumun sosyal ve duygusal gelişimine nasıl destek olabilirim?
  • Çocuğumun beni dinlemesini nasıl sağlarım?
  • Çocuklarımın arasındaki kıskançlık, çekişme vb. hâdiselerle nasıl baş edebilirim?
  • Çocuğumun okul başarısını arttırmak için ne gibi şeyler yapabilirim?

Eğitim hedefi:

Ebeveynler çocuklarının, çocuklarda ebeveynlerinin davranışlarından etkilenirler. Bu eğitimin en temel hedefi çocuğunuzun davranışlarını anlamak ve çocuğunuza karşı nasıl davranmanız gerektiğini öğretmektir. Hangi durumlarda nasıl davranacağınızı bildiğiniz taktirde çocuğunuzun davranışı olumlu yönde değişecek ve aranızdaki sıkıntılar (söz dinlememe, kavga etme, tartışma, bağırma, sürekli sorun çıkartma vb. davranışlar) azalacaktır.

Eğitim içeriği:

Eğitimimiz video materyalleri, drama tekniği, karşılıklı fikir ve tecrübe alışverişleri ile desteklenerek annelerimizin eğitimimizden öğrendikleri bilgileri gerçek hayatta uygulamaya koymaları sağlanacaktır. Çok değil bir kaç hafta içinde çocuğunuzdaki değişiklikleri fark etmek mümkün olacaktır.

Eğitimimiz haftada bir (1) gün iki (2) saatlik seanslar şeklinde toplam 14 hafta sürecektir. Her seansta farklı konular; (“Çocuklarla doğru iletişim nasıl kurulur?” veya “Çocuklara hangi kelimelerle iltifat edilir?” vb.) ele alınacaktır.

Bilimsel araştırmalar: 

Dünyada birçok ülkede verilen “Zor Zamanda Ebeveynlik” eğitim programına katılan velilerle çocukları arasındaki iletişimin bu eğitimi almamış olanlara nazaran çok daha iyi olduğu saptanmıştır. Bunun dışında ayrıca “Zor Zamanda Ebeveynlik” eğitimi doğrultusunda yetişen çocukların diğer çocuklara göre daha sosyal oldukları, ebeveynlerinin sözlerini daha iyi dinledikleri ve eğitimleri süresince yaşadıkları sorunları çok daha kolay çözebildikleri saptanmıştır.

Yirmi yıllık araştırmanın neticesinde “Zor Zamanda Ebeveynlik” eğitiminden geçen çocukların kariyer ve hayat planlama noktasında çok başarılı oldukları ve çok az sıkıntı çektikleri görülmüştür.

Katılımcılar:

Eğitimimiz bütün annelere yöneliktir.

Eğitimimizin merkezinde 2 – 10 yaş arası çocuklar vardır.

Tarih:

Ocak 2018 (Eğitim süresi 14 hafta)

Kontenjan:

Her grup 15 kişiliktir.

Çocuklu hanımlar için çocuk bakıcımız mevcuttur.

Sertifikasyon:

Eğitimi başarıyla tamamlayan annelerimize Ruhiyatçı | Psikolojik Danışmanlık ve Pedagoji Merkezi onaylı katılım sertifikası verilecektir.

Kayıt, Ücret ve Detaylı Bilgi İçin:

Ruhiyatçı | Psikolojik Danışmanlık ve Pedagoji Merkezi (www.ruhiyatci.com)

Adres: Bulgurlu mah. Sevgi sok. Elagöz Apt. Nu: 3/2 Üsküdar / İSTANBUL Harita ve Yol tarfi

Not: (Alvarlızâde Camii ve Otobüs Durağının arka sokağı)

Online Kayıt: iletisim@ruhiyatci.com – Telefon: 0 (505) 098 67 69